e-mail: ryushinkai@fundacja-nami.pl
regulamin klubu
deklaracja uczestnika
kanał klubu na youtube


Nowy 2 dan w naszmy klubie

9 grudnia, podczas seminarium w Krakowie, Alicja Pogorzelska zdała pomyślnie egzamin na stopień 2 dan.
Serdeczne gratulacje!Nami Kendo Taikai 2017

30 września - 1 października 2017 roku Fundacja Nami we współpracy z EU-Japan Fest Committee zorganizowała międzynarodowy turniej Nami Kendo Taikai, w którym wzięło udział ponad 78 zawodników z takich krajów jak: Izrael, Japonia, Korea Południowa, Niemcy, Polska, Węgry oraz Włochy. Głównym sędzią turnieju był Tadanori Sugawara (7 dan kendo kyoshi), który przyleciał do nas z Tokyo wraz z sensei Shimodaira Shinichiro (7 dan kyoshi).

Oprócz sukcesu organizacyjnego (nasze wydarzenie było jednym z większych w tej części Europy), możemy także pochwalić się osiągnięciami w poszczególnych konkurencjach wiekowych:

W kategorii "Młodzik" Darek Kaniewski zajął II miejsce.
W kategorii "Junior" Zuzanna Krawczyk zajęła III miejsce oraz otrzymała nagrodę "best fighting spirit".
W kategorii "Młodzież" Mateusz Niewiadomski zajął II miejsce oraz otrzymał nagrodę "best fighting spirit".


Dodatkowo Piotruś Kuźniar otrzymał nagrodę najmłodszego uczestnika turnieju:)

Te sukcesy miały miejsce w sobotę. Niedzielę zaczęliśmy od egzaminów na stopnie kyu.

Miło nam zakomunikować iż z klubu Ryushinkai nowe stopnie uczniowskie otrzymali:

Piotr Kruczek - 5 kyu
Ala Mertuszka - 3 kyu
Mateusz Niewiadomski - 1 kyu
Grzegorz Łotysz - 1 kyu.


W turnieju drużynowym (wystartowało 17 teamów) drużyna w składzie: Niewiadomski, Wiewiórski oraz Górski zajęła stosunkowo wysokie, 5 miejsce.

Ostatnią konkurencją w niedzielę był turniej "Journey to Japan". Zwycięzca otrzymywał główną nagrodę: tygodniowy pobyt w Tokyo oraz treningi u boku sensei Sugawara. W finale spotkali się Mateusz Niewiadomski oraz Maurycy Kaczor z UKS Łódź. Ostatecznie Maurycy zwyciężył 2:1 i to on poleci do Japonii w przyszłym roku!

Wielkie gratulacje wszystkim zwycięzcom!!

Więcej informacji i zdjęć Nami Taikai 2017 znajdziecie tutaj: NAMI Kendo Taikai
Sezon 2017/2018!

Rozpoczęliśmy właśnie sezon treningowy kendo 2017/2018! Zapraszamy na treningi szermierki japońskiej dzieci, młodzież oraz dorosłych. A już niedługo, 30 września - 1 października międzynarodowy turniej kendo NAMI Taikai: NAMI Taikai

Bądźcie z NAMI!Warsztaty kendo podczas najbliższych wydarzeń

Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych szermierką japońską na nieodpłatne warsztaty kendo, które będą miały miejsce podczas naszych wydarzeń:

Wyspa Japońskich Sztuk Walki - 20 sierpnia, Wyspa Słodowa

Nami Airando - 3 września, Wyspa SłodowaDobre wieści z Budapesztu!

Podczas zgrupowania kendo będącego częścią wydarzenia "Hungary Cup", sensei naszego Dojo, Julian Górski wziął udział w egzaminach na stopnie dan (w dniu 22 lipca) i z powodzeniem zdał na stopień 4 dan.

Serdeczne gratulacje!Yamashiro Sensei Kendo Gasshuku 2017

W dniach 14-16 lipca mieliśmy zaszczyt gościć już po raz trzeci sensei naszego klubu, Yamashiro Hironobu z Sapporo (8 dan kendo Hanshi).

Podczas ogólnopolskiego zgrupowania we Wrocławiu, sensei przekazał nam dużo wiedzy dotyczącej podstaw oraz zaawansowanych aspektów kendo, w oparciu o autorskie metody nauczania.
Dzięki temu jesteśmy bogatsi o doświadczenie oraz wiedzę która z pewnością pomoże nam w praktykowaniu kendo w najbliższym sezonie. Warto dodać że wydarzenie, zorganizowane przez Fundację NAMI, cieszyło się dużą frekwencją mimo sezonu urlopowego (ponad 65 uczestników).

Organizatorzy zebrali od uczestników same pochwały - dziękujemy i zapraszamy za rok!Ryushinkai na Vratislavia Kendo Cup 2017

W dniach 24-25 czerwca we Wrocławiu miał miejsce międzynarodowy turniej Vratislavia Cup.
Z naszego Dojo wzięło w nim udział 13 zawodników. Miło nam poinformować że:

W sobotę w kategorii kobiet Aśka Morawska zdobyła nagrodę kantosho!

W niedzielę w turnieju drużynowym, drużyna Ryushinkai w składzie Asia Morawska, Wiktor Wiewiórski, Mateusz Niewiadomski zajęła trzecie miejsce.

Gratulujemy!Kendo na Nihon No Nami

W weekend 10-11 czerwca Fundacja NAMI zorganizowała w teatrze Impart we Wrocławiu duży Festiwal Kultury Japońskiej - Nihon No Nami. Nie zabrakło na niej również kendoków z naszego klubu. Pełna fotorelacja dostępna na profilu FB Fundacja NAMI. Galeria Fundacji Nami
Mistrzostwa Polski Dzieci, Juniorów i Młodzieży w Bydgoszczy.

Ryushinkai odniósł kolejny sukces zawodniczy, tym razem na Mistrzostwach Polski Dzieci, Juniorów i Młodzieży, rozegranych w Bydgoszczy. Z naszego Dojo 3 czerwca wystartowali: Ala Mertuszka, Darek Kaniewski (kategoria młodzik) oraz Mateusz Niewiadomski ( kategoria młodzież). Nad zawodnikami czuwał trener Julian Górski, pełniący także funkcję sędziego zawodów.

Mistrzostwa rozpoczęły się walkami w kategorii młodzież. Mateusz pewnie wygrał swoją grupę eliminacyjną, zdecydowanie piął się do góry w fazie pucharowej, aby ostatecznie w ćwierćfinale ulec w dogrywce Maurycemu Kaczorowi 1:2. Walka z zeszłorocznym mistrzem Polski była bardzo zacięta, mimo przegranej Mateusz uplasował się w 8 najlepszych zawodników mistrzostw.

Bardzo silnie obsadzona była kategoria młodzik, w której Ala walczyła dzielnie (był to debiut dla naszej zawodniczki w tej kategorii). Nie udało jej się przejść do fazy pucharowej, niemniej należy docenić Alę za ducha walki i duże zaangażowanie w dzisiejszych zawodach.

Niekwestionowanym sukcesem zakończył się występ Darka. Nasz kendoka po wielu ciężkich i pięknych walkach zajął II miejsce!

Gratulacje dla całego zespołu Ryushinkai!
Pokaz Kendo na Dworcu Głównym we Wrocławiu

W sobotę 27 maja zawodnicy naszego klubu zorganizowali bardzo oryginalny i fantastyczny pokaz kendo w nowo powstałej bibliotece na wrocławskim Dworcu Głównym, w ramach Japońskiego Dnia Dziecka.
Całość można oglądać w galerii zdjęć: Galeria Fundacji Nami
VII edycja "Genryoku Cup"

Bardzo dużym sukcesem zakończył się nasz udział w VII edyzcji "Genryoku Cup" w dniach 6-7 czerwca. Turniej w Wiśle jest jedną z najważniejszych imprez kendo, gromadzi zawsze bardzo dużo uczestników i jest pełen ciekawych konkurencji oraz atrakcji.

W tym roku na podbój Wisły z naszego Dojo wybrali się: Wiktor Wiewiórski, Asia Morawska, Piotr Włodarczyk, Mateusz Niewiadomski, Michał Orynicz, Dominika Zajączkowska, Dominik Popiel, Michał Pęksa, Kazuya Tsuchimoto oraz Julian Górski w roli trenera i sędziego pola.

Pierwszy dzień zawodów rozpoczął się zwycięstwem Wiktora w kategorii "Kukła Challenge", która polegała na najszybszym i najdokładniejszym wykonaniu ataków na manekinie kendo.

Mimo sukcesu Wiktor nie spoczął na laurach i po bardzo dobrym występie zwyciężył w kategorii kyu, zajmując I miejsce. II miejsce po zaciętych i pięknych walkach zajął Piotrek Włodarczyk a III miejsce Mateusz Niewiadomski.

Warto też wspomnieć o sukcesach pozostałych zawodników: Michał Orynicz doszedł do ćwierćfinału, zajmując ostatecznie 6 miejsce. Dominika Zajączkowska wywalczyła 2 miejsce w swojej grupie eliminacyjnej. Dominik oraz Michał Pęksa mimo iż nie przeszli do fazy play off, również pokazali się z bardzo dobrej strony.

Dobre i ciężkie walki stoczyli również Asia oraz Kazuya w kategorii dan.

Byliśmy bardzo szczęśliwi występem naszych kendoków w turniejach indywidualnych, natomiast wynik niedzielnego turnieju drużynowego zaskoczył chyba wszystkich.

Team Ryushinkai I (sempo: Wiktor, chukken: Asia, taisho: Mateusz) zwyciężyła w zawodach, stając na najwyższym stopniu podium! Jest to jak na razie największy sukces klubu kendo Ryushinkai.

W niedziele dodatkowo odbyły się egzaminy na stopnie kyu i dan. Bardzo nam miło poinformować, że z naszego Dojo nowe stopnie uzyskali:

Piotr Włodarczyk 1 dan
Wiktor Wiewiórski 1 dan
Michał Orynicz 1 kyu
Darek Kaniewski 2 kyu
Dominik Popiel 3 kyu
Ala Mertuszka 4 kyu
Dominika Zajączkowska 4 kyu
Michał Pęksa 5 kyu


Wielkie gratulacje!!Nasi zawodnicy coraz częściej sięgają po trofea w turniejach krajowych i międzynarodowych.

1 kwietnia w Ostrowie Wielkopolskim, w turnieju "Los Trios", czyli drużynowym turnieju trójek,(spośród losowo dobranych zawodników), Mateusz Niewiadomski wraz ze swoim teamem zajął II miejsce.

Tydzień później, 8 kwietnia, w małej miejscowości niedaleko Budapesztu (Zsambek) miał miejsce duży turniej międzynarodowy. Nasza liczna ekipa (9 zawodników) zaprezentowała się z bardzo dobrej strony.

Asia Morawska zajęła I miejsce w kategorii kobiecej.

Z grupy dziecięcej: Ala Mertuszka zajęła III miejsce w kategorii "kihon", w tej samej kategorii Piotrek Kuźniar (będący najmłodszym zawodnikiem turnieju - 6 lat(!) zdobył nagrodę kantosho (ducha walki).

Warto dodać że na Węgrzech startowała łącznie 181 zawodników, reprezentujących wiele europejskich państw.

Serdeczne gratulacje! Dobra passa naszego klubu to efekt ciężkiej pracy na treningach, do których zachęcamy wszystkich sympatyków szermierki japońskiej:)

   Ryushinkai na "2nd Tomoe Cup" w Warszawie

W sobotę 18 lutego dziewczyny z klubu Ryushinkai wystartowały w towarzyskim turnieju "Tomoe Cup" w Warszawie. Z naszego Dojo walczyły: Asia Morawska, Ala Mertuszka, Zuzanna Krawczyk, Dominika Zajączkowska, Ola Mikołajczyk, Natalia Wiatrowska oraz Julia Aleksandrowicz.
Turniej był podzielony na cztery kategorie: początkujący, kyu, dan oraz drużynówka trójek.

W kategorii "początkujący" Ala oraz Zuzanna zajęły odpowiednio I oraz II miejsce.

Dziewczyny walczące w kategorii kyu mimo iż nie zdobyły miejsca na podium, pokazały mocnego ducha walki i zaprezentowały się walecznie, biorąc pod uwagę fakt iż był to ich debiut w turnieju kendo.

Asia Morawska w kategorii dan wygrała swoją grupę eliminacyjną i zatrzymała się na ćwierćfinale, przegrywając ze zwyciężczynią turnieju, Moniką Stachowicz z Shodokan Olsztyn. Za swoją dzielną postawę, sędziowie uhonorowali naszą zawodniczkę nagrodą kantosho (ducha walki).

Wszystkim dziewczynom składamy serdeczne gratulacje!Sukces Ryushinkai na Międzynarodowym Turnieju Kyu w Berlinie

Do dużego sukcesu możemy zaliczyć udział zawodników naszego klubu w Międzynarodowym turnieju Kyu w Berlinie, 3 grudnia 2016r.

W zawodach wystartowało ponad 60 zawodników, w tym pięciu z Dojo Ryushinkai:
Wiktor Wiewiórski, Paweł Komorowski, Mateusz Niewiadomski, Paweł Skoliński oraz Dominik Popiel. Nad naszymi kendokami czuwał trener Julian Górski. Po trudnych pojedynkach, z wymagającymi przeciwnikami, Mateusz zajął 2 miejsce a Wiktor 5 miejsce.

Wielkie gratulacje!

Kwalifikacja medalowa:

1. Anton Neeb (Yoshinjuku, Berlin)
2. Mateusz Niewiadomski (Ryushinkai, Wrocław)
3. Dirk Wippermann (Kôbukai, Berlin) / Savas Cihan (Tekkeikan, Berlin)

Kantosho: Yukiko Morimoto (Kokugikan, Berlin)Zgruowanie Z Yamashiro Sensei 2016


We wrześniu, już po raz drugi w historii naszego klubu, wizytowaliśmy sensei Yamashiro Hironobu, 8 dan kendo hanshi.

Sensei przyleciał do nas z Sapporo, wraz z asystentami: Wakamatsu Masami (7 dan), Hidefumi Ishizaka (6 dan). Podczas dwudniowego seminarium (23-24.09) towarzyszyli mu także japońscy instruktorzy z Saitama: Hisao Horiguchi (7 dan) oraz Saito Yuichi (6 dan).

Wiedza, którą sensei Yamashiro przekazał kendokom z Polski oraz Europy (w seminarium wzięło udział ponad 90 osób) jest bezcenna. Sensei skoncentrował się między innymi na podstawach kendo oraz prawidłowej, skoordynowanej pracy całego ciała podczas wykonywania cięć. Charyzma i bezpośredni, trafiający do wszystkich przekaz pozostanie długo w pamięci uczestników seminarium. Już teraz z niecierpliwością oczekujemy ponownej wizyty sensei w przyszłym roku.

25 września miała miejsce druga edycja turnieju Nami Taikai, na który składały się kategorie: kyu, dan oraz drużynowa trójek. Kendocy z naszego klubu spisali się na medal: Mateusz Niewiadomski zajął I miejsce a Wiktor Wiewiórski II miejsce w kategorii kyu. Dodatkowo Asia Morawska została uhonorowana nagrodą kantosho (za ducha walki). Pełna klasyfikacja medalowa turnieju dostępna jest na profilu Facebook Fundacja Nami.

Zgrupowanie oraz turniej zostały zorganizowane przez Fundację Przyjaźni Polsko-Japońską NAMI, we współpracy z ESK Wrocław 2016 oraz EU-Japan Fest Commitee.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Prezydent Wrocławia oraz Ambsada Japonii w Polsce.
Sponsorami nagród był sklep z akcesoriami do kendo: Nine Circles oraz Akademia Bonsai.

Serdecznie dziękujemy!7-8 maja 2016


Z naszego Dojo Ryushinkai na podbój Wisły wyruszyło dwunastu kendoków (8 zawodników plus 4 osoby towarzyszące): Julian Górski, Rafał Iwanecki, Mateusz Mikulski, Joanna Morawska, Mateusz Niewiadomski, Michał Orynicz, Dominik Popiel, Wiktor Wiewiórski, Martyna Gmyrek, Paulina Olewicz, Paweł Komorowski oraz Magda Ratajska.
W pierwszy dzień turnieju (7 maja) odbyły się konkurencje indywidualne w kategoriach kyu i dan.
W kategorii kyu prawie wszystkie osoby startujące z naszego Dojo przeszły pozytywnie kwalifikacje w grupach. Mateusz Niewiadomski, Wiktor oraz Dominik przeszli do fazy play off z pierwszego miejsca.
Szczególne gratulacje należą się Dominikowi, gdyż był to jego pierwszy ogólnopolski turniej - serdeczne podziękowania dla rodziców Dominika, którzy aktywnie kibicowali naszym zawodnikom.
Mateusz Mikulski, Rafał oraz Michał przeszli pozytywnie ten etap, wychodząc z drugiego miejsca.
Do ćwierćfinału doszli Wiktor i Mateusz Niewiadomski.
Wiktor walczył dzielnie, ulegając ostatecznie Dariuszowi Królowi z Katowic i tym samym zajmując 6 miejsce.
Mateusz Niewiadomski wygrał walkę ćwierćfinałową i następnie w półfinale uległ Michałowi Rajczakowi z Łodzi, zwycięzcą turnieju kyu.
Wielkie gratulacje dla Mateusza za zajęcie III miejsca!
W turnieju kyu wzieło udział 50 zawodników z całej Polski.
W niedzielę miał miejsce turniej drużynowy trójek. Konkurencja była duża, biorąc pod uwagę znaczną liczbę drużyn oraz zasady na etapie zmagań grupowych - w każdej grupie były trzy drużyny, z których tylko jedna przechodziła do fazy play off.
Wielkim sukcesem-zajęciem pierwszego miejsca w turnieju drużynoawym zakończył się występ "Ornamental Slashes" w składzie: MATEUSZ NIEWIADOMSKI (Ryushinkai), Agata Ziomkowska (Warszawski Klub Kendo) i Maciej Wierzbowski (Warszawski Klub Kendo).
Gratulacje należą się także wszystkim pozostałym zawodnikom Ryushinkai, którzy w niedzielę dzielnie i ofiarnie walczyli i starali pokazać siebie oraz cały klub z jak najlepszej strony.
Ostateczne wyniki VI Genryoku Cup:
Turniej indywidualny kyu:
I m. Michał Rajczak (UKS Łódź)
II m. Krzysztof Mróz (Yokokan Katowice)
III m. Mateusz Niewiadomski (Ryushinkai Wrocław) oraz Dariusz Król (Yokokan Katowice)
Kantosho: Andrea Crema (Wrocławskie Stowarzyszenie Kendo)
Turniej indywidualny dan:
I m. Krzysiek Bosak (Warszawski Klub Kendo)
II m. Maciej Murzyniec (Doshinkan Kraków)
III m. Wojciech Ritszel (Yokokan Katowice) oraz Genta Kozaki (Urbach - Germany)
Kantosho: Ondřej Dudáš (KacuboKenRikai - Czech Rep.)
Genryoku Kukła Challenge:
Alina Gdeczyk
Michał Rajczak
Turniej drużynowy trójek:
I m. ORNAMENTAL SLASHES
( Mateusz Niewiadomski , Agata Ziomkowska, Maciek Wierzbowski
II m. SYRENKA I JEJ KATANIARZE
( Krzysztof Fiłonowicz , Natalia Maj , Kasper A. Yearwood)
III m UKS ŁÓDŹ
( Michał Rajczak , Małgorzata Pawlak , Dawid Gicner )
Kantosho: Dawid Gicner
Gratulujemy!
Serdeczne podziękowania należą się również Paulinie, Pawłowi, Magdzie oraz Martynie za pomoc przy stolikach sędziowskich oraz za robienie zdjęć w trakcje trwania całego turnieju.
W niedzielę miały miejsce również egzaminy na stopnie kyu i dan. Miło nam poinformować, iż z naszego klubu Joanna Morawska zdała na stopień 1 kyu a Mateusz Niewiadomski na stopień 3 kyu.
Jeszcze raz gratulacje, Wisła zdobyta!


fot. Martyna Gmyrek

20 marca 2016
19-20 marca 13-tu zawodników Ryushinkai Wrocław: Ala Pogorzelska, Asia Morawska, Maciek Jasik, Piotr Włodarczyk, Wiktor Wiewiórski, Mateusz Mikulski, Rafał Iwanecki, Darek Kaniewski, Mateusz Niewiadomski, Michał Orynicz, Dominik Popiel, Michał Kaczmarek oraz Julian Górski wzięło udział w niecodziennym zgrupowaniu zorganizowanym przez Dojo Tengukai w Poznaniu.
Polscy kendocy ćwiczyli z japońskimi mistrzami:
Sone Koetsu Sensei (8. dan Kyoshi)
Shimodaira Shinichiro Sensei (7. dan Renshi)
oraz dwoma studentami z Tokio: Kosuge Masaki i Suzuki Kenta.
Podczas treningów obowiązywał podział na dwie grupy według stopnia zaawansowania.
Sobotni trening rozpoczął się od teorii i praktyki zachowania w Dojo, prawidłowej postawy ciała i poruszania się.
Następnie ćwiczyliśmy podstawowe ataki, kirikaeshi i uchikomi-geiko.
Kolejna część treningów poświęcona była technikom, również tym bardziej skomplikowanym, oraz shiai-geiko drużynowym.
Na koniec nie mogło zabraknąć wspólnego ji-geiko.
Niedzielne treningi rozpoczęły się praktyką nihon kendo kata, aby w następnej części powtarzać i szlifować zagadnienia poruszone w sobotę.


fot.

27 lutego 2016
W sobotę 27 lutego juniorzy z klubu Ryushinkai mieli okazję uczestniczyć we wspólnych treningach z młodymi kendokami z całej Polski na zgrupowaniu prowadzonym przez Wiesława Biela, Jarosława Wolnego oraz Zbigniewa Misiaka odbywającym się w UKS Kendo Łódź. Z naszego dojo pod opieką instruktora Juliana Górskiego udział w zgrupowaniu wzięli: Ala Mertuszka, Tomek Dudra, Darek Kaniewski, Magda Ratajska oraz Julia Aleksandrowicz. W części przeznaczonej dla dzieci, oprócz podstawowych ćwiczeń z bokken i shinai, prowadzono ciekawe gry i zabawy. W drugiej części juniorzy trenowali z zawodnikami przygotowującymi się do Mistrzostw Europy 2016 w Skopje w Macedonii. Dziękujemy!


fot.

24 stycznia 2016
W niedzielę 24 stycznia nasi zawodnicy mieli możliwość przystąpić do egzaminów na stopnie uczniowskie, które zostały zorganizowane w 9LO przy ulicy Piotra Skargi.
Komisja egzaminacyjna w składzie: Maciej Murzyniec (5 dan), Julian Górski (3 dan), Jerzy Nawrot (3 dan) pozytywnie oceniła 29 zawodników na 32 które przystąpiły do egzaminu.
Jest to duży sukces naszego klubu, świadczący o stale rosnącym poziomie wyszkolenia.


fot. Maciej Pogorzelski

10 stycznia 2016
W dniach 6-10 stycznia b.r. zawodnicy Ryushinkai Wrocław: Joanna Morawska, Michał Orynicz oraz Julian Górski mieli możliwość uczestniczyć w zimowym obozie kendo zorganizowanym przez Polski Związek Kendo, w ośrodku w Miętnem koło Garwolina. Sensei prowadzącymi byli japońscy oraz polscy trenerzy: Tetsuyuki Okuzono, Miyoko Ota, Mariusz Wial, Rafał Jaśtak oraz Krzysztof Bosak. Treningi dla dużej, ponad 70-osobowej grupy były zorganizowane bardzo sprawnie, ćwiczący mieli możliwość szlifować podstawy kendo oraz poznać aspekty zaawansowanych technik. 25 pracowitych godzin treningowych upłynęło w przyjaznej atmosferze. Liczymy na organizację podobnych zgrupowań w przyszłości.


fot.

16 listopada 2015
Drużyna Ryushinkai Wrocław z powodzeniem zadebiutowała na Drużynowych Mistrzostwach Polski Kendo, które odbyły się w Sopocie w dniach 24 października b.r.
Zespół w składzie: Mateusz Niewiadomski, Grzegorz Łotysz, Łukasz Burzyński, Wiktor Wiewiórski, Joanna Morawska (zawodnik rezerwowy) oraz Julian Górski trafiła w eliminacjach na silnie obsadzoną grupę drużynami z Sopotu, Olsztyna oraz Warszawy.
Dzięki walecznej postawie naszych zawodników wrocławski team wyszedł z grupy, trafiając w ćwierćfinale na UKS Kendo Łódź.
Mimo pełnego zaangażowania, naszym kendokom nie udało się wygrać z drużyną z Łodzi, która ostatecznie zdobyła srebrny medal - tym samym Ryushinkai Wrocław wywalczył 6 miejsce.
Gratulacje!
Dnia następnego (25 października) Joanna Morawska wystartowała w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Kendo.
Dosyć szybko wygrała walkę w swojej grupie, po wyjściu z której trafiła na Agnieszkę Gil z Krakowa, przegrywając, jak się potem okazało, z brązową medalistką Mistrzostw.
Waleczna postawa kendoków z Dojo Ryushinkai na Mistrzostwach Polski, jak również na wcześniejszych turniejach, została doceniona przez trenerów reprezentacji Polski.
Łukasz Burzyński, Mateusz Niewiadomski, Joanna Morawska oraz Filip Bieniek, zostali powołani do szerokiej kadry kendo na sezon 2015/2016.
Serdeczne gratulacje!!


fot.


1 listopada 2015
W niedzielę 18 października, pięcioosobowa ekipa z Dojo Ryushinkai w składzie: Julian Górski, Wiktor Wiewiórski, Filip Bieniek, Darek Kaniewski oraz Grzesiek Skórzewski udała się do Poznania na jednodniowe zgrupowanie kendo o nazwie "Niedzielna Gorączka".
Biorąc pod uwagę intensywność treningów oraz przekazywanej na nich wiedzy, nazwa była adekwatna do wydarzenia.
Staż poprowadzili nauczycie z Japonii: Tadanori Sugawara sensei (7 dan) oraz Shimodaira Shinichiro sensei (7 dan), którzy oprócz nauczania podstaw, skoncentrowali się na przekazaniu wiedzy dotyczącej zachowania zawodników podczas zawodów (shiai-geiko), przygotowania mentalnego to turniejów oraz prawidłowego zachowania w shiai drużynowym.
Częścią stażu był również mini turniej drużynowy.
Do Wrocławia wróciliśmy z nowymi doświadczeniami, wiedzą oraz dużą motywacją do dalszych treningów.


fot. Tengukai Poznań


7 października 2015
Pod koniec września zawodnicy naszego klubu mieli niebywałe szczęście trenować z Yamashiro Hironobu sensei (8 dan Hanshi), który wraz ze swoim asystentem (Ishizaka Hidefumi 6 dan) przyleciał do nas z Sappporo.
W dniach 23-26 września Fundacja Przyjaźni Polsko-Japońskiej Nami wraz z naszym klubem zorganizowała ogólnopolskie zgrupowanie z japońskimi mistrzami.

Podczas wielu godzin treningowych, sensei Yamashiro w sposób mistrzowski tłumaczył zarówno podstawy jak i zaawansowane aspekty kendo.
Wiedza przekazana przez sensei jest bezcenna dla naszego klubu, który z pewnością będzie z niej korzystał przez długi czas.

Pod koniec zgrupowania, w sobotę 26 września miał miejsce zorganizowany przez nas turniej "Kendo Nami Taikai" w którym uczestniczyło ponad 50 zawodników z całej Polski, jak również trzech kendoków z Holandii
. Turniej odbył się w katergoriach kyu, dan oraz drużynowy trójek.
Sędziami głównymi turnieju byli sensei Hironobu Yamashiro oraz Andrzej Kustosz.

Z dumą możemy zakomunikować, że w kategorii kyu pierwsze miejsce zajął Łukasz Burzyński, który w finale pokonał swojego klubowego kolegę Mateusza Niewiadomskiego.
Jest to niewątpliwie bardzo duży sukces dla klubu Ryushinkai.

Pełne wyniki Nami KENDO TAIKAI 2015:

Turniej drużynowy:

1. "Warszawa Wschód" (Warszawski Klub Kendo): Maciej Wierzbowski, Kasper Yearwood, Mariusz Wial
2. Shodokan Olsztyn: Monika Stachowicz, Bartłomiej Gromuł, Rafał Jaśtak
3. Yokokan Katowice I: Krzysztof Mróz, Wojciech Ritszel, Krzysztof Kaczorowski

Turniej indywidualny kyu:
1. ŁUKASZ BURZYŃSKI (RYUSHINKAI WROCŁAW)
2. MATEUSZ NIEWIADOMSKI (RYUSHINKAI WROCŁAW)
3. Bartłomiej Klamra (Doshinkan Kraków)/ Dawid Leszczyński (Tengukai Poznań)

kantosho:
kobiety: Agata Perzyńska (Sopocki Klub Kendo)
mężczyźni: Michał Krypa (Sopocki Klub Kendo)
Turniej indywidualny dan:

1. Krzysztof Bosak (Warszawski Klub Kendo)
2. Mariusz Wial (Warszawski Klub Kendo)
3. Bartosz Barylski (Bushido Gdynia)/ Wojciech Ritszel (Yokokan Katowice)

kantosho:
kobiety: Monika Stachowicz (Shodokan Olsztyn)
mężczyźni: Kasper Yearwood (Warszawski Klub Kendo)

Gratulujemy zwycięzcom!
Zapraszamy za rok na jeszcze większe zgrupowanie oraz turniej!


fot.


8 lipca 2015
Sezon 2014/2015 za nami, zapraszamy wszystkich chętnych na treningi wakacyjne :)
Od września zaczynamy nowy sezon, pełen wysiłku na keiko, wyjazdów, zgrupowań, spotkań integracyjnych.
Już teraz zapraszamy wszystkich na najważniejsze dla nas wydarzenie, czyli przylot japońskich sensei do Wrocławia.
Więcej informacji tutaj
W wakacje można nas też spotkać na Wyspie Słodowej oraz w Ogrodzie Japońskim - szczegóły na profilu Facebook/FundacjaNAMI
Dołącz do nas! :)


fot.


22 czerwca 2015
W sobotę, 6 czerwca, zawodnicy klubu Ryushinkai kolejny raz osiągnęli sukcesy sportowe, tym razem na Mistrzostwach Polski Kendo Juniorów i Młodzieży w Bydgoszczy.
Nasz klub reprezentowali:
Darek Kaniewski, Filip Bieniek, Kinga Lipska, Asia Morawska, Wiktor Wiewiórski, Mateusz Niewiadomski oraz Julian Górski w charakterze trenera.
Bardzo nam miło oznajmić że:
Darek Kaniewski zajął 2 miejsce w kategorii Młodzicy.
Filip Bieniek zajął 3 miejsce w kategorii Junior Młodszy.
Wszyscy zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze, pozytywnie przechodząc eliminacje grupowe w swoich kategoriach.
Mateusz doszedł do 1/8 finału w kategorii Młodzież.


fot.


7 maja 2015
Zawodnicy wrocławskiego klubu Ryushinkai z powodzeniem wystartowali w "Genryoku Cup 2015" w Wiśle (w dniach 2-3 maja), który uchodzi za jeden z największych turniejów w Polsce.
Z naszego Dojo do Wisły przybyli: Grzegorz Łotysz, Piotr Włodarczyk, Joanna Morawska, Konrad Różycki, Michał Orynicz, Rafał Iwanecki, Kuba Antczak, Zdzisław Koczarski, Mateusz Niewiadomski i Julian Górski, który oprócz startu w zawodach pełnił rolę trenera wrocławskich kendoków jak i jednego z sędziów turnieju.
Dodatkowo towarzyszyły nam Kaoru i Hikaru oraz Paulina Olewicz.
Dwudniowe zmagania w szermierce japońskiej zostały podzielone na trzy kategorie: kyu, dan oraz turniej drużynowy.
Z wielką przyjemnością możemy ogłosić, że:
Grzegorz Łotysz zajął II miejscje w kategorii kyu,
Piotr Włodarczyk zdobył nagrodę kantosho (ducha walki) również w tej kategorii.
Należy również nadmienić, że wszyscy nasi zawodnicy prezentowali się bardzo dobrze na shiai - składamy serdeczne gratulacje zawodnikom oraz ekipie trenerskiej naszego klubu.


fot.


29 kwietnia 2015
Duży sukces zawodników klubu Ryushinkai Wrocław!
W sobotę 25 kwietnia mieliśmy przyjemność uczestniczyć w dużym ogólnopolskim turnieju "Animatsuri Kendo Taikai" w Warszawie, którego głównym organizatorem jest klub kendo "Tonbo".
Naszą ekipę reprezentowali: Darek Kaniewski, Filip Bieniek, Mateusz Niewiadomski oraz Julian Górski, który pełnił rolę trenera wrocławskiej ekipy oraz jednego z sędziów turnieju.
Dodatkowo towarzyszył nam tato Darka, Jan, dzięki któremu mieliśmy możliwość uwiecznić na zdjęciach nasz wyjazd.
Dla naszych zawodników był to debiut na ogólnopolskim turnieju.
Darek wystartował w kategorii Początkujący, rywalizując poprzez dokładność w wykonaniu kirikaeshi oraz uchikomi-geiko.
Jego pięcioosobowa grupa (do fazy play off przechodziło dwóch zawodników) była bardzo silnie obsadzona.
Darek dzielnie walczył i pokazał wysoką klasę wykonania technik, mimo że nie udało mu się zająć jednego z dwóch pierwszych miejsc w grupie eliminacyjnej.
Sukcesem zakończył się start Filipa w kategorii Junior Młodszy który szczęśliwie przeszedł eliminacje w grupie, docierając do półfinału, gdzie zakończył turniej zajmując III miejsce.
Mateusz wystartował w dwóch kategoriach: Kyu oraz Młodzież.
Obie były silnie obsadzone, więc możemy mówić o dużym sukcesie naszego kolegi, który do fazy finałowej zakwalifikował się odpowiednio na pierwszym i drugim miejscu.
Kategorię Młodzież nasz zawodnik zakończył na ćwiercfinale, natomiast w kategorii Kyu zajął ostatecznie III miejsce.
Składamy duże gratulacje startującym!!
Pokazali prawdziwego ducha kendo, przynieśli zaszczyt naszemu klubowi, tym większy że był to ich debiut.
Oby tak dalej, jesteśmy pełni energii na kolejne zmagania turniejowe! :)
wyniki z całego turnieju dostępne na stronie PZKendo


fot. Jan Kuźniar


6 marca 2015
Luty był miesiącem pokazów i warsztatów kendo w wykonaniu zawodników naszego klubu.
Odwiedziliśmy między innymi: Gimnazjum nr 28, Konwent Mangi – „Love 6” oraz Międzynarodowe Targi Turystyczne.
Cieszymy się, że dzięki naszym staraniom, kendo dociera do coraz szerszych kręgów mieszkańców Wrocławia i Dolnego Śląska.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na profilu Fundacji NAMI Facebook.


fot. Grażyna Krzywda-Pogorzelska


31 stycznia 2015
Nasi zawodnicy dzielnie walczyli w ostatnią sobotę stycznia w turnieju z cyklu Ligii Zachodniej Kendo. Grzegorz Łotysz zajął 3 miejsce w kategorii kyu, w której zwyciężył Krzysztof Mróz z Yokokan Katowice. W kategorii dan wygrał Sławomir Ostrowski z Fudoshin Opole. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: więcej zdjęć


fot. Grażyna Krzywda-Pogorzelska


16 grudnia 2014
W dniach 12-14 grudnia we Wrocławiu odbyło się zgrupowanie kendo, zorganizowane przez naszą Fundację i poprowadzone przez sensei Macieja Murzyńca z Krakowa (4 dan kendo). Uczestnicy stażu mieli możliwość szlifować kendo kata oraz bokuto kihon waza, jak również podstawowe techniki z użyciem shinai. W sobotę miał również miejsce turniej NAMI Cup - w tegorocznej, pierwszej edycji udział wzięło kilkunastu zawodników z Wrocławia, Krakowa, Katowic, Poznania oraz Gliwic. Turniej został rozegrany w kategorii kyu.
Laureaci NAMI Cup:
I miejscie - Krzysztof Mróz (Yokokan Katowice)
II miejscie - Rafał Iwanecki (Ryushinkai Wrocław)
III miejscie - Grzegorz Łotysz (Ryushinkai Wrocław) / Dawid Leszczyński (Tengukai Poznań)

kantosho: Jan Kałuża (Doshinkan Kraków)

Staż zakończył się egzaminami na stopnie kyu. Uczestnikom turnieju oraz egzaminu serdecznie gratulujemy i już teraz zapraszamy serdecznie za rok do Wrocławia! więcej zdjęć


fot. Grażyna Krzywda-Pogorzelska


2 grudnia 2014
Zgrupowanie z sensei Angela Papaccio

Zgrupowanie z sensei Angela Papaccio (6 dan kendo) należy uznać za jedno z najlepszych w tym roku. Staż kendo w dniach 28 - 30 listopada był wypełniony intensywnymi treningami - na ogólnopolskie seminarium zgłosiło się ponad 70 zawodników, w tym czternastu z naszego Dojo. Program obejmował naukę wielu technik kendo, jak również ji-geiko oraz shiai-geiko. Do obszernej galerii zdjęć zapraszamy tutaj:
więcej zdjęć


fot. Grażyna Krzywda-Pogorzelska


17 listopada 2014
Zgrupowanie w Lesznie

Adepci kendo klubu Ryushinkai mieli bardzo dobrą okazję uczestniczyć oraz szkolić swoje umiejętności w ogólnopolskim zgrupowaniu w Lesznie w dniu 15 listopada b.r. Kilka godzin treningowych pod czujnym okiem sensei: Andrzej Kustosz (6 dan kendo), Jarosław Wolny (5 dan kendo), Zbigniew Misiak (5 dan kendo) umożliwiło uczestnikom poznać podstawy nihon kendo kata oraz tadashi kendo. Więcej zdjęć możecie oglądać tutaj:
więcej zdjęć


fot. Grażyna Krzywda-Pogorzelska


5 października 2014
NAMI Airando

Zawodnicy oraz wolontariusze naszego klubu wzięli udział w dużej imprezie o nazwie "NAMI Airando" organizowanej przez Fundację Przyjaźni Polsko-Japońskiej NAMI. Wydarzenie miało miejsce 5 października na Wyspie Słodowej we Wrocławiu. Podczas dnia pełnego atrakcji japońskich nasi kendocy oprócz pokazu i warsztatów zorganizowali turniej dla publiczności - kiai shiai. Całość cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony wrocławian. Więcej zdjęć z imprezy można obejrzeć tutaj:
więcej zdjęć


fot. Filip Franczyk


5 września 2014
Wyjazd do Sapporo

W dniach 16 lipca - 1 września Julian Górski, przedstawiciel Fundacji Przyjaźni Polsko-Japońskiej NAMI oraz instruktor klubu Ryushinkai Wrocław przebywał w Sapporo doskonaląc umiejętności instruktorskie oraz zawodnicze kendo. Wizyta miała również na celu utrwalenie oraz rozwinięcie znajomości z nauczycielami kendo w Sapporo, dzięki czemu możemy liczyć na wizyty japońskich mistrzów w Polsce. Staż obejmował wiele godzin treningowych w największych kendo dojo w Sapporo, między innymi: Yoshinkan Dojo oraz Sapporo Chuotaiikukan Dojo.


fot. Julian Górski

15 czerwca 2014
Zgrupowanie Kendo w Krakowie

Na zgrupowaniu kendo zorganizowanym w dniach 14-15 czerwca przez krakowski klub Doshinkan dziesięcioro kendoków z naszego Dojo z powodzeniem wzięło udział w shiai oraz zdało na stopnie kyu.

więcej informacji na


fot. Jan Kałuża

2 czerwca 2014
Pokaz kendo w Ogrodzie Japońskim

25 maja, w piękne niedzielne popołudnie, zawodnicy klubu Ryushinkai zaprezentowali pokaz kendo w Ogrodzie Japońskim.

więcej zdjęć


fot. Filip Franczyk


25 kwietnia 2014
Trening z Maciejem Murzyńcem

W dniu 25 kwietnia trening w naszym dojo poprowadził gościnnie sensei Maciej Murzyniec (4 dan kendo) z Krakowa, dając tym samym dobrą okazję do ćwiczenia podstaw oraz ji-geiko. Następnego dnia sensei Maciej wziął udział w pokazie kendo w Ogrodzie Japońskim.

więcej zdjęć


fot. Maciej Pogorzelski

30 marca 2014
Niedzielny poranny trening

Mimo powrotu do czasu letniego, kendocy stawili się bez spóźnienia - nagrodą (poza samym treningiem) było niezwykłe poranne oświetlenie.

więcej zdjęć


fot. Maciej Pogorzelski

15 marca 2014
Rozpoczynamy nabór wiosenny!

Zapraszamy serdecznie DZIECI, MŁODZIEŻ oraz DOROSŁYCH na zajęcia szermierki japońskiej.
Po prostu PRZYJDŹ NA TRENING w stroju sportowym lub SKONTAKTUJ SIĘ wcześniej z instruktorem!

Więcej informacji o na w części dołącz do nas
Terminarz i miejsca treningów w części treningi


7 marca 2014
Klub Iaido Renshinkan w Fundacji NAMI!

Od piątku 7.03.2014 Klub Iaido Renshinkan (錬心舘) kierowany przez sensei Mirellę Stern działa w strukturze organizacyjnej Fundacji Przyjaźni Polsko-Japońskiej NAMI.

Więcej informacji o iaido – sztuce walki mieczem japońskim oraz o samym klubie na iaidowroclaw.pl

Witamy siostrzany klub i życzymy powodzenia!


fot. iaidowroclaw.pl

20 stycznia 2014
W Szkole Podstawowej nr 64 we Wrocławiu, do której uczęszcza jeden z najmłodszych zawodników Klubu Ryushinkai - Michał, zorganizowaliśmy pokaz i warsztaty kendo.

więcej zdjęć


fot. Grażyna Pogorzelska


fot. Grażyna Pogorzelska

5 stycznia 2014
Instruktor naszego klubu, sensei Julian Górski uczestniczył w dniach 26-30 grudnia 2013 w ważnym wydarzeniu europejskiego kendo - kangeiko w Lindow. Niemiecka Federacja Kendo organizowała zgrupowanie po raz 42. Pośród zaproszonych gości byli między innymi: Sensei Takeshi Tosu (8 Dan Kyoshi) oraz Sensei Makoto Matsuoka (7 Dan).
Pod koniec zgrupowania odbyły się egzaminy na stopnie dan, Julian uzyskał promocję na 3 dan. Serdeczne gratulacje!


fot. Jurek Nawrot

15 grudnia 2013
W ostatnich dniach mieliśmy okazję zaprezentować kendo w szkolnych środowiskach wielokulturowych Wrocławia: American School of Wroclaw (29.11.2013) oraz Wroclaw International School (11.12.2013) - placówkach edukacyjnych kształcących dzieci z takich krajów jak: Japonia, Korea, USA, Wielka Brytania, Szwecja, Rosja.
Tą inicjatywą nasz Klub Ryushinkai wpisuje się w najważniejsze cele Fundacji NAMI.

więcej zdjęć z Wroclaw International School


fot. Jarek Mykietyszyn

więcej zdjęć z American School of Wroclaw


fot. Jarek Mykietyszyn

22 listopada 2013
Grupa trenująca we Wrocławiu jest coraz liczniejsza. Na zdjęciu zakończenie piątkowego treningu.


fot. Iza Białkowska

20 listopada 2013
Decyzją Zarządu Polskiego Związku Kendo nasz klub uzyskał licencję PZK.

19 listopada 2013
Rozpoczynamy propagowanie kendo w przedszkolach!
Na zaproszenie Punktu Przedszkolnego Chaberek zorganizowaliśmy pierwszy pokaz dla przedszkolaków. Dzieci są bardzo zainteresowane, reagują bardzo żywiołowo i radośnie.
Zostaliśmy już zaproszeni do kolejnych. Mamy nadzieję, że uda się zorganizować stałe zajęcia przedszkolne. To ogromne wyzwanie dla instruktora, ale jednocześnie szansa na pozyskanie przyszłych adeptów szermierki japońskiej.


fot. Grażyna Pogorzelska

13 listopada 2013
Na zaproszenie Dyrekcji Zespołu Szkół nr 11 we Wrocławiu zorganizowaliśmy pokaz kendo. Pokaz spotkał się z ogromnym zainteresowaniem dzieci ze szkoły podstawowej i młodzieży gimnazjalnej.


fot. Grażyna Pogorzelska

9 i 10 listopada 2013
W niedzielę Klub Ruyshinkai zorganizował pokaz i warsztaty w ramach konwentu B.A.K.A. Była to ostatnia atrakcja konwentu i ostatnie godziny dwudniowej imprezy, mimo to w warsztatach wzięło udział bardzo dużo osób.


fot. Filip Franczyk

2 listopada 2013
Zapraszamy na pokaz i warsztaty kendo 10 listopada w ramach konwentu B.A.K.A.

więcej na temat konwentu i pokazu

1 listopada 2013
Zapraszamy na niedzielny pokaz i warsztaty kendo 3 listopada w IX LO przy ul. Piotra Skargi 29/31 (niedaleko Placu Dominikańskiego) w godzinach od 9.00 do 10.00.

1 listopada 2013
Julian Górski opowiada o swoim pobycie w Sapporo:
W dniach 19 września – 10 października miałem możliwość praktykowania kendo w Japonii, w stolicy Hokkaido – Sapporo. Ćwiczyłem bardzo intensywnie, trenując w czterech dojo: Yoshinkan, Sapporo Chuo Taikukan, Chika Dojo oraz Dojo przy Uniwersytecie Hokkaido. Miałem bardzo dobrą okazję do nauki podstaw oraz zaawansowanych technik kendo u nauczycieli: Yamashiro sensei (ósmy dan), Suzuki sensei (ósmy dan), Kunita sensei (siódmy dan), Eiga sensei (siódmy dan), Akikawa sensei (szósty dan) oraz u wielu innych znakomitych nauczycieli. Jestem przekonany, że uzyskaną wiedzę będę mógł przekazać adeptom kendo trenującym w naszym klubie.

21 września 2013
Sensei Julian Górski miał wczoraj niezwykłą okazję trenować z Wiceprezesem Hokkaido Kendo Federation – sensei Yamashiro, Dyrektorem Hokkaido Kendo Federation – sensei Moria.
Na zdjęciu Julian Górski i mistrz Naoki Eiga – Zwycięzca World Kendo Championship (WKC) z 2000 roku oraz posiadacz najwyższego tytułu w Kendo: Zen Nippon Kendō Senshuken (Wszechjapoński Mistrz Kendo).


fot. Yoko Harada

18 września 2013
Nasz instruktor kendo sensei Julian Górski dotarł właśnie do Sapporo, gdzie weźmie udział w trzytygodniowym intensywnym treningu (codziennie rano i wieczorem). Ważnym celem wyjazdu jest też nawiązanie bezpośredniej, stałej współpracy Ryushinkai z japońskimi mistrzami.

Życzymy wytrwałości i powodzenia!

Uwaga!
Treningi we Wrocławiu i w Strzelinie odbywają się w stałych terminach z pomocą bardziej zaawansowanych kolegów według planu ćwiczeń przygotowanego wcześniej przez instruktora.
Dla porównania, na zdjęciu poniżej – japoński plan treningowy.


Relację z pobytu Juliana Górskiego w Japonii można śledzić na profilu Fundacji NAMI

15 września 2013
Cykl niedzielnych pokazów w Ogrodzie Japońskim zakończyliśmy dzisiaj w prawdziwie japońskiej, deszczowej atmosferze. Mimo tego publiczność dopisała, a kendocy się nie oszczędzali.


fot. Maciej Pogorzelski

8 września 2013


fot. Maciej Pogorzelski

Zapraszamy na kolejny pokaz kendo oraz kaligrafii do Ogrodu Japońskiego we Wrocławiu w dwie kolejne niedziele – 8 i 15 września.
Pokazy kendo odbywają się o godzinie 15.20 oraz 16.20.
Warsztaty prowadzone będą bez przerwy od 15.00 do 17.00:
• kendo – w pobliżu przystani dla łodzi,
• kaligrafia – w pawilonie herbacianym.

Pokazy 11, 18 i 25 sierpnia cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci, młodzieży i dorosłych. Zapraszamy w kolejne niedziele!

Dzisiejszy pokaz i warsztaty kendo w jak zawsze pięknej scenerii Ogrodu Japońskiego:

fot. Maciej Pogorzelski


Galerie zdjęć i filmy z naszych pokazów można zobaczyć na profilu Fundacji NAMI

5 września 2013
Po wakacyjnym kursie kendo w STRZELINIE zainaugurowaliśmy sezon 2013/2014.
Zapraszamy - nabór trwa do końca września!

więcej o treningach w Strzelinie

4 września 2013
Inauguracyjny trening sezonu 2013/2014 we WROCŁAWIU
Zapraszamy wszystkich chętnych – nabór trwa do końca września.

więcej o treningach we Wrocławiu


fot. Filip Franczyk

1 września 2013
Kolejny pokaz i warsztaty w Ogrodzie Japońskim


fot. Maciej Pogorzelski

25 sierpnia 2013
Pokazy kendo na przystani we wrocławskim Ogrodzie Japońskim cieszyły się ogromnym powodzeniem


fot. Filip Franczyk

18 sierpnia 2013
Piękna pogoda i niepowtarzalna atmosfera Ogrodu Japońskiego sprzyjała pokazom kendo w wykonaniu Ryushinkai oraz warsztatom kaligrafii
fot. Filip Franczyk

11 sierpnia 2013 Fundacja NAMI rozpoczęła cykl niedzielnych pokazów kendo i kaligrafii japońskiej połączonych z warsztatami w Ogrodzie Japońskim we Wrocławiu


fot. Jarek Mykietyszyn

20 lipca 2013
Julian Górski - instruktor Ryushinkai zwycięża w klasyfikacji ogólnej cyklu zawodów Ligii Zachodniej Kendo 2012/2013.
Na zdjęciu w roli sędziego.


fot. Robert Nietrybowski (kadrowane)

7 lipca 2013
Prawdziwy kendoka nie boi się żadnej publiczności - Dzień buraka cukrowego w Wądrążu Wielkim


fot. Maciej Pogorzelski

2 lipca 2013
Rozpoczynamy wakacyjne zajęcia kendo oraz języka japońskiego w Strzelinie

czerwiec 2013
Marzenie każdego instruktora - kolejki do kendo w czasie pokazów w szkołach Powiatu Strzelińkiego


fot. Grażyna Pogorzelska

22 czerwca 2013
Piknik piłkarski w Sołtysowicach pokazał, że młodzi piłkarze lubią kendo
fot. Jarek Mykietyszyn

16 maja 2013
Ozdobą inauguracyjnego pokazu kendo Fundacji NAMI była demonstracja iaido w wykonaniu Macieja Murzyńca


fot. Jarek Mykietyszynul. Legnicka 65, 54-206 Wrocław
KRS 0000463568, REGON 022151911, NIP 894-304-66-75
Konto bankowe: BANK BGŻ 60 2030 0045 1110 0000 0315 2980
www.fundacja-nami.pl fundacja na facebook.com


copyright by Fundacja Przyjaźni Polsko-Japońskiej NAMI 2013
design by Maciej Pogorzelski, cooperation: Grażyna Pogorzelska, Nel Pogorzelska, Julian Górski